הירשם עכשיו

היכנס

איבדתי סיסמה

איבדת את סיסמתך? נא הקלד שם משתמש וכתובת מייל. קישור יישלח למייל שלך ליצירת סיסמה חדשה.

היכנס

הירשם עכשיו

הירשמו חינם והתחילו להעלות שאלות ותשובות

איך מחברים את המקרן למחשב?

איך מחברים את המקרן למחשב?

בין אם מדובר בישיבות חשובות או אירועים משפחתיים, אנו עדים לגידול ניכר בשימוש במקרנים בחיינו. כאשר עובדים בצוות ונדרשת מצגת או שבשעה טובה הגיע אירוע משפחתי מרגש בו השקענו מרץ בהפקת קליפ – בעזרת המקרן אנו יכולים להציג בפני קהל רב את מה שנדרש. בעבר מקרנים היו מותרות, כיום ניתן להשיג מקרנים בעלי איכות הקרנה מצוינת גם במחיר ריאלי.

מקרן הוא מכשיר ורסטילי מאוד היכול לשמש אותנו להקרנת סרט קולנוע בבית או בחצר, או לספק לנו מענה מקצועי. היום האפשרות לקנות מקרנים במחירים נוחים קיימת לעומת המציאות בעבר. הדבר היחיד שאתם צריכים לברר מראש הוא איזה מקרן מתאים לכם בדיוק. כאשר אתם ניגשים לרכוש מקרן בדקו ראשית לשם מה אתם זקוקים למקרן – האם המכשיר יהיה בשימוש משרדי? האם עליו להיות נייח או מקובע? מה גודל המסך להקרנה עליו תרצו להקרין? הקפידו לערוך השוואת מחירים ועמדו על המפרט של כל מקרן.

לאחר שבחרתם את סוג המקרן שמתאים לכם תרצו בוודאי להפיק ממנו את המיטב. לשם כך עליכם לחבר את המקרן למכשיר שיספק לו את התוכן ויכול לשדר, כמו מחשב לדוגמא.

איך מחברים את המקרן למחשב?

פשוט מאוד.

כל מה שצריך זה כבל שיחבר בין המחשב ובין המקרן. עליכם לבדוק את הכניסות במקרן שרכשתם לרוב המקרנים יש כניסות VGA  וכניסת HDMI. כבל HDMI  הוא הכבל הטוב ביותר לחיבור בין מחשב ומקרן. במקרה ובאחד המכשירים (המחשב או המקרן) אין כניסת HDMI  אתם יכולים לחבר את השניים באמצעות מתאם HDMI ל VGA. אם רכשתם מקרן ישן ואין בו כניסת HDMI  אז ניתן לחבר באמצעות כבל VGA  רגיל בין השניים.

כאשר תדליקו את המקרן עליכם יהיה לבחור את הערוץ הנכון שמשדר. בנקודה זו יהיה עליכם למצוא בעזרת השלט של המקרן או הכפתורים הנמצאים עליו את מקור השידור – אם חיברתם את הכבל לנקודת ה HDMI –  מקור השידור הוא מנקודה זו. לכל מקרן יש בדר"כ מספר נקודות שידור זמינות, ומה שמחובר אליהן הוא מסוגל לשדר על גבי המסך.

איך מחברים מערכת סאונד ויוצרים קולנוע ביתי?

על מנת שהצופים יוכלו לשמוע את הסרט או המצגת שאתם מציגים באמצעות מערכת שמע חיצונית (לא רמקולים של מחשב נייד) עליכם יהיה לחבר את המחשב למערכת קול. ישנן מערכות פשוטות ביותר המתחברות למחשב דרך פתח האוזניות או פתח כניסת כרטיס הקול. אתם יכולים לחבר גם מגבר ביתי ולהתאים את הערוץ המשדר לנקודת החיבור. החיבור בין מערכת הסאונד והמחשב והמקרן הוא קריטי ואינו מסובך. בדקו במערכת שלכם אילו כניסות מאפשרות חיבור.

זכרו שהמקרן שלכם אינו ממשדר תכנים – הוא רק קולט אותם ממקורות אחרים. עליכם יהיה לחבר מקורות אלו כמו מחשב או טלויזיה בנוסף לחיבור של מערכת שמע.

 

השאר תגובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה