הירשם עכשיו

היכנס

איבדתי סיסמה

איבדת את סיסמתך? נא הקלד שם משתמש וכתובת מייל. קישור יישלח למייל שלך ליצירת סיסמה חדשה.

היכנס

הירשם עכשיו

הירשמו חינם והתחילו להעלות שאלות ותשובות

מיחזור פסולת אלקטרונית למניעת זיהום

מיחזור פסולת אלקטרונית למניעת זיהום

אנחנו אנשים ומטבענו אנחנו אגרנים, מה שאומר שאנחנו אוהבים לאסוף מוצרים שונים, אפילו שאין להם כבר שימוש. תחשבו על זה, רבים הם מוצרי החשמל שעוברים מדור לדור כמו הרדיאטור של סבא וסבתא, או המחשב הנייד של דוד חיים. אין ספק כי עם השנים המודרניזציה עושה את שלה וכל אותם מוצרי החשמל שנהגנו להעביר הלאה, כבר אינם שמישים בבתים של אחרים ולבטח לא בבית שלנו. הברירה החדשה של כולנו היא להיפרד לשלום מאותם מוצרים חשמליים, להניח אותם לצד הפח או אפילו לשכוח מהם בחצר האחורית. לעיתים הם משמשים בתור אגרטלים אלקטרוניים או בתור מעמד מאוד גדול ומיותר לספרים. בכדי להעניק קצת לסביבה ולדאוג להמשך קיומה, מין ההכרח הוא שנפסיק להתעצל, נחפש את המקום הנכון לאותה פסולת אלקטרונית ונימנע מהרעלת הסביבה בה אנחנו שוכנים.

מהי פסולת אלקטרונית?

פסולת אלקטרונית היא למעשה כל ציוד חשמלי או כל רכיב חשמלי קטן אשר פועל על חשמל, אם מקרר, תנור או אפילו טלפון נייד. בכל שנה מצטברים יותר מ-130 אלף טון של פסולת אלקטרונית ובכל שנה המספר רק הולך וגדל ועמו גם גדל הסיכון לזיהום סביבתי ולגורמי מחלות רבים. הצריכה המודרנית מתעצמת ונראה כי כולם מעוניינים להחליף את מוצרי החשמל שלהם בתדירות גבוהה יותר, הרבה ממה שהיה נהוג בעבר. בכל מספר חודשים מתחלפים המוצרים על המדף בחנות, מסכי הטלוויזיה גדלים ומתרחבים, הטלפונים הניידים משנים גרסאות ומתקדמים, המקררים נהיים גדולים יותר וכמובן שנולדים מוצרים אלקטרוניים חדשים בעולם שמרחיבים פי כמה את השוק הדיגיטלי. ככל שאנחנו רוכשים יותר ויותר מוצרים אלקטרונים, כך גם יש יותר פסולת אלקטרונית, משמע הוא שצריך לעשות מיחזור פסולת אלקטרונית בתדירות מאוד גבוהה ולשים על כך דגש בכל רחבי הארץ.

כיצד זה עובד?

אומנם, לפני יותר משנה נכנס לתוקף חוק לטיפול בפסולת אלקטרונית, חוק שמחייב את היבואנים והיצרנים לעשות מיחזור פסולת אלקטרונית, אך עדיין הנושא אינו שלם וחשוב שתהיה חברה מקצועית שתניע לפעולה ותביא אחריה חברות נוספות שיעשו כמוה. מיחזור פסולת אלקטרונית נעשה באמצעות תהליך מבוקר שבתחילתו אוספים את הפסולת, אם ברכישה או אם באיסוף מבתים פרטיים. אחרי שהחברה המקצועית לוקחת את הפסולת האלקטרונית, היא מתחילה בפירוק המוצר החשמלי ובמיון החלקים השונים, כל אחד למקומו. באמצעות הפירוק והמיון, ניתן ליצור מאותם רכיבים מוצרים חדשים ולחסוך הרס נוסף של משאבים טבעיים. כמו כן, השלכה של פסולת אלקטרונית לא כרוכה בתשלום, אך כשמדובר בחברה מקצועית שפועלת בתחום, היא תקנה מכם את הפסולת ובכך תשכנע כמה שיותר אנשים להתעקש על מסירת פסולת אלקטרונית וכמובן מיחזור פסולת אלקטרונית למניעת זיהום באוויר, במים או ביבשה.

השאר תגובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה