הירשם עכשיו

היכנס

איבדתי סיסמה

איבדת את סיסמתך? נא הקלד שם משתמש וכתובת מייל. קישור יישלח למייל שלך ליצירת סיסמה חדשה.

היכנס

הירשם עכשיו

הירשמו חינם והתחילו להעלות שאלות ותשובות

5 טיפים לתחזוקה נכונה של דק

5 טיפים לתחזוקה נכונה של דק

 

דק הוא אלמנט עיצובי יפה ואלגנטי לחצרות, גינות ושטחים פתוחים אחרים. דק יכול לשרת אותנו ולשמור על המראה ההתחלתי שלו למשך שנים רבות. אך בכדי ליהנות ממנו לתקופת זמן כה ארוכה, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד לתחזק אותו באופן שוטף. מכיוון שהדק מותקן בשטחים פתוחים, הוא חשוף לנזקי מזג האוויר השונים ועלינו מוטלת המשימה לדאוג שנזקים אלו לא ישאירו בו את אותותיהם. תחזוקה נכונה של דק היא המפתח לשמור עליו ולדאוג שהוא לא יתיישן או יאבד מהזוהר והיופי שלו. גם דק שנצבע עם צבע מיוחד לדק, כזה שמיועד לעץ ועמיד בפני לחות ורטיבות, דורש תחזוקה מסוימת כדי להאריך ימים.
אז איך מתחזקים בצורה נכונה את הדק? להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בכך:
הקפדה על ניקוי כתמים

חשוב להקפיד ולנקות ולהקפיד להסיר בזמן כל כתם אשר מתגלה על הדק – כתמים יכולים להיווצר כתוצאה משתייה או דבר מאכל אשר נשפך, מ"מזכרות" אותן משאירות ציפורים אשר עפו מעל השטח ומסיבות רבות נוספות. ישנם חומרי ניקוי ייעודיים לניקוי דק, אשר נחשבים כיעילים לניקוי כתמים שכאלו. חשוב להקפיד ולבחור חומר ניקוי אשר מתאים באופן פרטני לסוג הדק שלנו ולקרוא את הוראות השימוש באותו חומר ניקוי.

שטיפה וטאטוא הדק

בכדי שהדק ישמור על המראה שלו, חשוב להקפיד לטאטא ולשטוף אותו לעיתים קרובות. כדאי לפנות את השטח לצורך כך ווודא שאתם מגיעים גם לאזורים פחות חשופים של הדק.

הקפדה על ייבוש הדק

רטיבות על גבי הדק אשר נשארת למשך זמן רב עלולה לגרום לנזקים רבים. מהסיבה הזאת, גם אם נשפך משהו על גבי הדק וגם לאחר ניקיונו חשוב לדאוג לייבש את הדק.

מריחת שמן

מדי שנה יש למרוח על גבי רצפת הדק שמן לדק מיוחד אשר מיועד לחדש את מראה הדק. חשוב לבחור בקפידה את סוג השמן ולוודא שהוא אכן מתאים לחומר הגלם ממנוי עשוי הדק שלכם .

חידוש דק

קיימים חומרים כימיים ייחודים ומכונות מתקדמות אשר מיועדים לליטוש וחידוש הדק. ישנן חברות מקצועיות המתמחות בהליך החידוש. במידה והבחנתם שלמרות התחזוקה השוטפת הדק בכל זאת מראה סימני התיישנות, כדאי לשקול ולהיעזר בשירותיה של חברה שכזאת.

 

השאר תגובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה