תשובה ( 1 )

 1. admin
  0
  18/05/2015 ב- 15:12

  נא הסבר בקצרה מדוע לדעתך יש לדווח על שאלה זו.

  דווח בטל
  איך עושים כסף באינטרנט והאם אפשר לעשות את זה גם בעבודה מהבית? התשובות לשאלות הללו גם פשוטות וגם מורכבות, כי תלוי את מי שואלים וכמה הוא השקיע מזמנו בתחום עד היום. ככל שמשקיעים יותר זמן וכסף, כך אפשר לעשות יותר כסף באינטרנט. ככה זה בעסקים: You have to spend money to make money. גם באינטרנט זה כך.

  אבל שלא תטעו לרגע – לא מדובר פה בכסף מהיר שצומח על העצים, בעודכם נחים עם הרגליים על השולחן. אלא אם כן זכיתם בלוטו או שיש לכם הון כבר מהבית, לעשות כסף באינטרנט זה עבודה של ממש לכל עניין ודבר: צריך לדעת לא רק מה לעשות אלא גם איך לעשות את זה, כי פעמים רבות התיאוריה מתבררת כשונה מהותית מהפרקטיקה. כדי להגיע למצב בו יש לכם נכסים מניבים בצורה כמעט אוטומטית, בלי הרבה מאמץ, דרושה עבודה רבה.

  הנה כמה ערוצים שיכולים להיות מקור הכנסה פוטנציאלי, הן כתוספת הכנסה והן כמקור פרנסה עיקרי. הכול תלוי במידת ההשקעה שלכם בכל אחד מהאפיקים הללו, ביחד ולחוד.

  טיפ 1 - קידום אתרים


  קידום אתרים תמיד התבסס על תוכן, בראש ובראשונה, והמצב הזה נשאר בעינו גם כיום. כמובן שיש עוד פרמטרים רבים נוספים – כגון קישורים נכנסים, אזכורים, שיתופים ברשתות חברתיות ועוד; אבל בגדול אפשר לומר שברגע שיש לכם תוכן טוב – עשיתם לפחות חצי עבודה.

  רצוי שהאתר שלכם יעסוק בנושאים ובתחומים שמעניינים את קהל היעד שלכם (למשל בנושא שיווק באינטרנט), או כאלה שפונים לנתח אוכלוסייה רחב מאוד (חדשות, למשל). אם אין לכם אתר, כל מה שצריך לעשות הוא לקנות דומיין ואחסון, להתקין באחסון מערכת ניהול כלשהי (וורדפרס המומלצת ביותר לצרכים שכאלה) ולהתחיל למלא את האתר בתוכן.

  איזה תוכן? בהתאם לתחום שבחרתם. אפשר לעשות מחקר מילים וביטויים באמצעות כלי מילות המפתח של גוגל (דורש חשבון גוגל), לייצא רשימה ארוכה של נושאים ולכתוב בכל פעם על נושא אחר בתחום בו עוסק האתר. ככל שתכתבו יותר תוכן טוב ומעניין, בתדירות גבוהה יותר, כך האתר שלכם יקבל חשיפה גדולה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל. דוגמאות לנושאים מבוקשים: מה זה לירדים? איך מכינים אורז? והאפשרויות אינסופיות.

  קידום אתרים של ממש הוא תחום שקשה מאוד ללמד במדריך אחד קצר, אבל יש כמה מדריכים כאלה באינטרנט (בעיקר באנגלית): המדריכים של חברת Moz, אתר Quick Sprout של ניל פאטל ואפילו כמה טיפים קצרים לקידום באתר שלנו. בנוסף חשוב מאוד להתעדכן בשינויים הרבים המבוצעים בתחום, בעיקר באתרים כגון Search Engine Land או Ask Pavel (בעברית, יש לציין).

  טיפ 2 - פרסום ממומן


  שתי מערכות הפרסום האינטרנטיות המוכרות והנגישות ביותר, הן מערכת הפרסום של גוגל (Adwords) ומערכת הפרסום של פייסבוק (Ads Manager / Power Editor). ישנן שיטות נוספות, כגון רכש מדיה ואחרות, אבל רוב הסיכויים שזה ידרוש מכם הרבה מעבר למה שתהיו מוכנים לתת.

  כל פעם שמישהו מקליק על המודעות שלכם – אתם משלמים סכום כסף עבור אותו קליק. זה הבסיס לפרסום הממומן. אומנם דרושה פה השקעה כספית קטנה, אבל זה יכול להשתלם לכם בסופו של דבר. הכול הוא שאלה של החזר ההשקעה שלכם (ROI – Return On Investment). כל עוד יש לכם מה למכור – מוצר או שירות – אתם יכולים להשתמש בשתי השיטות.

  ההבדלים ביניהן נעוצים בעיקר בצורת המיקוד של קהל היעד – בעוד שבגוגל ניתן למקד גם לפי מילות מפתח, גם לפי קהלים שונים, מיקומים ועוד, בפייסבוק לא ניתן למקד לפי מילות מפתח, אלא בדרך כלל לפי קהלים וחיתוכים דמוגרפיים (נכון להיום).

  כמו כן לגוגל יש נגזרת נוספת למערכת הפרסום שלה – אדסנס (Adsense). במקום לפרסם מוצרים או שירותים משלכם, אתם פשוט מדביקים באתר שלכם את הקוד של אדסנס, ומקבלים כסף על כל חשיפה או קליק. כדי להרוויח משהו משמעותי בשיטה זו, מעבר לכמה שקלים בודדים, האתר שלכם צריך להביא לפחות 10,000 כניסות ביום (בממוצע). שיטה זו נקראת תוכנית שותפים ועליה נרחיב בהמשך.

  טיפ 3 - יוטיוב


  יוטיוב הוא מנוע החיפוש הרביעי בגודלו בעולם, ומתבצעים בו מיליארדי חיפושים. אומנם כל אחד יכול להעלות סרטון ליוטיוב (בתנאי שהסרטון לא מפר זכויות יוצרים), אך כדי להרוויח כסף מיוטיוב צריך להעלות סרטונים שמושכים קהל רב. ברגע שתגיעו לרף צפיות מסוים, יוטיוב יציע לכם להיכנס לתוכנית השותפים שלו ולהרוויח כסף על צפיות בסרטונים שלכם.

  לדוגמה, אוון (Evan) הוא ילד אמריקאי בן 8-9 שיש לו ערוץ יוטיוב משלו בשם EvanTubeHD. ביג דיל, חשבתם לעצמכם? אז בהחלט ביג ובהחלט דיל – הערוץ של אוון מייצר לו הכנסות של יותר ממיליון דולר בשנה.

  איך הוא עושה את זה? הוא מעלה סרטונים בהם הוא נותן את דעתו על צעצועים שונים. בשיטה הזו הוא הצליח לצבור מיליוני צפיות ויותר מ-800,000 גולשים שנרשמו לערוץ היוטיוב שלו. לא תמיד כל ההכנסות מגיעות ישירות מיוטיוב, אלא משיתופי פעולה עם החברות שייצרו את המוצרים המופיעים בסרטונים. בשלב כזה כבר אפשר להרוויח אפילו יותר. החוכמה היא להעלות סרטונים שיהפכו למוקד משיכה להרבה אנשים.

  טיפ 4 - תוכניות שותפים


  שיווק שותפים, או Affiliate Marketing באנגלית, מאפשר לכם להרוויח כסף מחשיפה של פרסומות, שירותים ומוצרים. אפשר לעשות זאת בדרכים רבות – מודעות פרסום או קישורי אפיליאט באתר שלכם; הבאת הגולשים ישירות לעמודי נחיתה הקשורים לתוכנית השותפים (גם באמצעות קידום אורגני וגם באמצעות פרסום ממומן) ועוד.

  יש כל כך הרבה תוכניות שותפים שהראש עלול להסתחרר. כמה מהמפורסמות ביותר הן אדסנס ויוטיוב, שכבר הוזכרו למעלה, וכן תוכניות שותפים אחרות כגון קליק בנק, סקינדו ואחרות. הרעיון הוא לבחור את התחום שהכי מתאים לכם (נעליים, למשל), לקבל קוד ייחודי עבורכם ולפרסם את המוצר בכל אמצעי שעומד לרשותכם. ברגע שגולש ביצע עסקה דרך אחד מהנכסים האינטרנטיים שלכם (ואת זה אפשר לזהות באמצעות הקוד הייחודי לכם), תקבלו עמלה מתוכנית השותפים.

  ככל שתמכרו יותר כך תרוויחו יותר, וכמובן שהדבר גם תלוי בסוג המוצר או השירות שאתם מפרסמים. אם הצלחתם למכור טרקטור דרך תוכנית שותפים (ויש אפילו נער ישראלי שעושה זאת), העמלה תהיה גבוהה יחסית למוצר פשוט יותר, כגון נעל. למרות זאת כדאי לזכור שאחד המומחים הגדולים ביותר בתחום זה בישראל, פליקס לשנו, עשה כמה מיליונים טובים בזכות מכירת נעליים בתוכניות שותפים, כך שבעצם הכול פתוח.

  טיפ 5 - מוצר/שירות משלכם


  הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף באינטרנט היא למכור מוצר או שירות משלכם. אפשר לפתח אפליקציה מבוקשת לסמארטפונים, ליצור שירות אינטרנטי (SaaS) או אפילו סרטונים ומדריכים שמלמדים אנשים כיצד לעשות כך או אחרת בתחום מסוים.

  איך עושים מזה כסף? למשל אפשר לכתוב ספר אלקטרוני (e-Book) המלמד כיצד לעשות כסף באינטרנט, ולמכור אותו באתר שלכם תמורת סכום כסף. פלטפורמת השירותים Fiverr גם היא יכולה להיות קרש קפיצה לעולם הזה, בה אתם מציעים מיכולותיכם תמורת 5 דולר ל"פיסת עבודה" כלשהי. יש אנשים שמצליחים לעשות מזה לא מעט כסף.

  סטיב פבלינה הוא אחד מהבלוגרים המובילים בתחום ההתפתחות האישית והמקצועית. הוא הצליח ליצור לעצמו מקור הכנסה קבוע שמגיע לכמה עשרות אלפי דולרים בחודש. הוא מנהל בלוג העוסק בהתפתחות אישית, כותב ספרים ומרצה בתחום וגם ממליץ בבלוג שלו על שירותים ומוצרים, שעבורם הוא מקבל תשלום.

  טיפ 6 - איביי ואמזון


  אם יש לכם חפצים או מוצרים שאפשר למכור ויש עבורם ביקוש, תוכלו להרוויח סכומים קטנים ונאים שירפדו לכם את הארנק. אנשים רבים מנהלים מסחר קדחתני בשתי הפלטפורמות הללו, וכמו כן גם בפלטפורמות החדשות יותר כגון עלי אקספרס. כמו כן לאיביי ולאמזון יש גם תוכניות שותפים משלהן, המאפשרות להציב קישורים ופרסומות באתר שלכם, ולקבל עמלה על כל רכישה שבוצעה דרכם.

  לסיום – אל תתפתו לכסף מהיר באינטרנט


  קל מאוד לנצל את תמימותם של אנשים כשזה נוגע לכסף, ובייחוד אנשים שאינם בקיאים באפשרויות השונות הקיימות באינטרנט. בישראל כמו בישראל יש מספיק אנשים שמנצלים את התמימות הזו, ומוכרים לכם אשליות על כסף מהיר באפס מאמץ.

  כדי להגיע למצב שבו יש לכם הכנסה פסיבית, אתם תידרשו להשקיע זמן וכסף במשך תקופה מסוימת. זה יכול להיות שנה או שלוש שנים, אבל אפשר בהחלט להגיע לשם. הכול תלוי במידת ההשקעה שלכם – כמה טוב אתם מכירים את תחום האינטרנט ואת האפשרויות הנגזרות ממנו, וכמה תשקיעו (לפחות בהתחלה) כדי להגיע למצב שבו יש לכם הכנסה סבירה עד מצוינת מהשיטות שבחרתם לאמץ.

  בהצלחה.

  המדריך באדיבות seome.co.il

כתוב תשובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה