באיזה שלב של המחלה כדאי להתחיל להתעניין ברכישת פאה רפואית?

דווח
שאלה

נא הסבר בקצרה מדוע לדעתך יש לדווח על שאלה זו.

דווח בטל
תשובה עודכנה 0
בריאות ורפואה 1 תשובה 1136 צפיות 0

תשובה ( 1 )

 1. admin
  0
  18/05/2015 ב- 15:42

  נא הסבר בקצרה מדוע לדעתך יש לדווח על שאלה זו.

  דווח בטל
  נשירת שיער היא אחת מתופעות הלוואי הקשות של טיפולים כימותרפיים לריפוי מחלת הסרטן.
  ההתמודדות עם מחלה הסרטן, היא לא פשוטה כשלעצמה, ואיבוד השיער, שהוא סממן חיצוני וסימן היכר משמעותי, אינו מקל על התהליך. הבשורה הטובה היא, שכיום קיימות פאות רפואיות, המאפשרות לחולי סרטן לרכוש כיסוי ראש דמוי שיער, הדומה כמה שיותר לשיער ראשם המקורי.

  באיזה שלב של המחלה כדאי להתחיל להתעניין ברכישת פאה רפואית?
  מדובר בשאלה אישית מאוד, שהתשובה עליה תלויה בצרכיו וברצונותיו של כל חולה.
  חולים רבים יעדיפו לבדוק את הפאות הקיימות בשוק סמוך להיוודע דבר המחלה, על מנת שיוכלו להסתיר את נשירת השיער מהרגע שבו היא עתידה להתחיל. חולים אחרים מעדיפים לחכות לרגע בו יתחיל לנשור השיער, כדי לראות עד כמה חמורה תהיה הנשירה. תגובותיהם של חולי סרטן לטיפולים כימותרפיים יכולות להשתנות ממטופל למטופל, כאשר לעיתים הנשירה היא קלה מאוד ואינה מורגשת כלל.
  במקרים כאלה, חולי סרטן רבים ירגישו, כי רכישת פאה היא מיותרת עבורם. אלו שמעדיפים לחכות לתחילת הטיפול הכימותרפי כדי לבדוק את השלכותיו על השיער, יוכלו לגשת מראש אל אחד מהסלונים או המספרות המתמחות בהתאמת פאה רפואית, רק כדי לבדוק מחירים ולהתרשם ממבחר הפאות. במידת הצורך, בשלב מאוחר יותר, תהליך הקנייה יהיה פשוט יותר, מאחר ש"סקר השוק" כבר בוצע.

  נשירת שיער כתוצאה מגורמים שאינם קשורים לטיפולים כימותרפיים
  ראוי לציין, כי פאות רפואיות נותנות מענה לא רק לחולי סרטן, כי אם לכל אלו שחווים נשירת שיער חמורה על רקע סיבות משתנות כמו: בעיות הורמונליות, תזונה לקויה, מחסור רציני בחלבון, הפרעות בפעילות בלוטת התריס ועוד. העצות שניתנו במאמר זה מתייחסות לנשירת שיער על רקע מחלת הסרטן בלבד.

כתוב תשובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה