תשובה ( 1 )

  0
  11/08/2015 ב- 14:54

  נא הסבר בקצרה מדוע לדעתך יש לדווח על שאלה זו.

  דווח בטל
  וירוס, או נגיף בעברית, הוא לא יותר מאשר פיסת קוד גנטי חסר כל יכולת תפקוד עצמאית. בניגוד לרוב היצורים החיים בעולם, העשויים מתאים, וירוס אינו יצור רב תאי ואף לא חד תאי. הנגיף תלוי בגוף חי אחר כדי להתקיים ולהתרבות ועל הוא מוגדר טפיל.

  עם חדירתו לגוף, ובתנאי שהצליח לעקוף את מנגנוני ההגנה והמערכת החיסונית, כל וירוס חודר לתא אחד שיסייע לו להשתכפל, להפיץ את עצמו ולתקוף תאים נוספים. על כן וירוסים עלולים להיות מחוללי מחלות. כדי להתגונן מפני נגיפים, משתמשים בתרכיב חיסון מוחלש או מת שמטרתו לעורר את הגנות הגוף. אנטיביוטיקה לא עוזרת במקרה בו וירוסים פלשו לגוף.

  חיידק, או בקטריה בלועזית, הוא יצור חי חד-תאי ולכן הוא מורכב יותר וגדול יותר לעומת וירוס. בניגוד לווירוס, שהינו יצור טפילי שאינו מסוגל להתקיים ללא גוף מארח, החיידק הוא יצור אוטרקי והוא מסוגל להזין את עצמו ולהתרבות גם ללא גוף מארח.

  חיידקים מסוגלים לחיות במגוון רחב של סביבות מחיה, כולל מקומות עוינים לאדם כגון מים חומצתיים, טמפרטורות גבוהות ועוד. משום כך, לאחר שחיידקים פולשים לגוף הם מסוגלים לחולל מחלות גם ללא שימוש בתאי הגוף. כדי להרוס את מושבת החיידקים שפלשה לגוף, משתמשים בדרך כלל באנטיביוטיקה.

כתוב תשובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה