תשובה ( 1 )

 1. admin
  0
  20/05/2015 ב- 15:00

  נא הסבר בקצרה מדוע לדעתך יש לדווח על שאלה זו.

  דווח בטל
  כוכב לעומת כוכב לכת
  ( כוכב (למעלה) וכוכב לכת (למטה)

  גם כוכב וגם כוכב לכת הם עצמים אסטרונומיים הנמצאים בחלל. לשניהם יש בדרך כלל צורה הדומה לכדור (מעט פחוס) ולשניהם יש מאסה, אבל כאן מתחיל ונגמר הדמיון בין כוכב וכוכב לכת.

   

  מהו כוכב?


  כוכב הוא עצם שעשוי כולו מגז רותח הנמצא במצב הצבירה הרביעי, הידוע בכינוי פלזמה. מכיוון שהמאסה שלו גדולה מספיק, הפלזמה בכוכב מבעבעת בטמפרטורות של מיליוני מעלות, ומפיצה בשל כך אור, חום וצורות אחרות של קרינה אלקטרומגנטית, קרינת חלקיקים ועוד. השמש שלנו היא כוכב, וכמותה גם מרבית הנקודות המאירות המרוחקות שאנו רואים בשמי הלילה.

   

  מהו כוכב לכת?


  כוכב לכת (או גם פלנטה) הוא עצם מוצק שאינו פולט אור ואנרגיה (למעט חום הנפלט בשל תהליכים גרעיניים חלשים במרכזו). כוכבי לכת קטנים פי כמה אלפים מכוכבים, הן בגודלם והן במאסתם. משום כך הם אינם מסוגלים להפוך את החומר שלהם לפלזמה שמייצרת אנרגיה. כדור הארץ, מאדים, צדק ונפטון הם כוכבי לכת, וכמותם נמצאו עוד מאות כוכבי לכת נוספים על-ידי טלסקופ החלל קפלר.

   

  למידע נוסף אודות סוגי כוכבים וכוכבי לכת http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%94" target="_blank" rel="nofollow">היכנסו לערך "אסטרונומיה" בוויקיפדיה.

כתוב תשובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה