תשובה ( 1 )

 1. admin
  0
  20/05/2015 ב- 14:57

  נא הסבר בקצרה מדוע לדעתך יש לדווח על שאלה זו.

  דווח בטל
  מערכת העיכול - תרשיםטחורים הם צבירים של כלי דם באזור החלחולת, סמוך לפי הטבעת. טחורים הם איבר טבעי הנמצא אצל כל בני האדם, המשמש לשליטה על הסוגרים, לתפקוד תחושתי ועוד.

   

  מה גורם לטחורים להיות בעייתיים?


  הטחורים הופכים לבעייתיים בעקבות עלייה בלחץ התוך-בטני, זאת כתוצאה ממאמץ מרובה או ישיבה ממושכת בשירותים, ישיבה ממושכת באופן כללי כאורח חיים וחוסר בפעילות גופנית, מצבי לחץ נפשי, הרמת משאות כבדים ולפעמים אפילו גנטיקה.

  מרבית הבעיות נגרמות מהטחורים הפנימיים יותר: דימום, צניחה, גירוד, כאבים, הפרשות, תחושות של חוסר התרוקנות למרות ישיבה ממושכת בשירותים ועוד.

  כ-10% סובלים מטחורים, כאשר הרוב הן נשים, בעיקר בתקופות היריון.

   

  איך מטפלים בטחורים?  • שינוי תזונתי - בעיקר הוספת סיבים תזונתיים לאוכל והקפדה על שתייה מרובה.

  • שינוי בפעילות - מומלץ להפעיל את הגוף כמה שיותר, כגון הליכות, ריצות, שחייה, רכיבה על אופניים ועוד. הדבר משחרר את המעיים לפעילות תקינה, מה שמונע גם יצירה של טחורים בעייתיים.

  • שינויים נוספים - הימנעות ממאמץ מרובה בשירותים (לשם כך אפשר ליטול חומרים משלשלים), קיצור זמן הישיבה בשירותים ועוד.

  • טיפולים רפואיים - ניתן להשתמש במגוון רחב של תכשירים רפואיים, במרשם ולא במרשם. כמו כן קימות אופציות כירורגיות, אותן משאירים לסוף משום שבכל הליך כירורגי טמון גם סיכון כלשהו.

  • טיפול טבעי בטחורים - כיום ניתן לקבל גם טיפול טבעי בבעיית הטחורים, על בסיס צמחי מרפא, דיקור, נטורופתיה ועוד. כשמדובר בטיפולי הרפואה הטבעית / המשלימה, יש תחילה לבצע אבחון ורק לאחר מכן ניתן להתאים את הטיפול לאדם עצמו (ולא רק לבעיה).


   

  בכל מקרה של ספק - יש לגשת לרופא ולקבל ייעוץ, אבחון וטיפול מתאים.

   

כתוב תשובה

קאפצ הקלק על התמונה לעדכון קאפצ'ה